Hakkımızda

Wabi Sabi GC nasıl Doğdu?

Sanırım biz kadınların özelikle de çalışma hayatında aktif olanlarımızın kıyafet konusunda en çok zorlandıkları dönem hamilelik ve emzirme (+süt sağma) dönemleridir. Biz, iki eski dost, bu dönemleri birkaç ay arayla yaşayıp bu zorlukları şahsen tecrübe edince WabiSabi’yi uzun bir düşünme ve planlama aşamasından sonra yaratmaya karar verdik.

Wabi Sabi ne demektir?

Wabi Sabi Japonca kökenli olup kusurların güzelliği anlamını taşır. İletişim araçlarının ve medyanın sürekli kusursuzluğu pürüzsüzlüğü ön planda tutarak; günden güne kadınlarımızda bu tutumu alışkanlık haline, sürekli kusursuz görünme hali için çabalama durumuna sokmaktadır. Oysaki biliyoruz ki; kusursuzluktan ziyade kusurlar da anlam katar hikaye oluşturur. Örneğin sezeryan dikişinin izleri gibi. Sonucu çok güzel olan bir yara izi…

Bununla Birlikte,
Artık kadınlar bebek sahibi olduktan sonra kısa süre içerisinde iş hayatlarına geri dönüyorlar. Bu durumda emzirmenin devamlılığı için son derece kutsal ve bir o kadar da yorucu olan süt sağma işi devreye giriyor. Süt sağabilmek için 1 yıl boyunca aslında çok sevdiği halde elbise giymekten kaçınmak, daha çok gelişigüzel kıyafetlerle sınırlı kalmak da ayrı bir problem. Eski formunuza çabuk dönmüş olsanız bile bu konu başlı başına bir sorun haline geliyor kıyafet seçiminde. Sadece çalışan annelerin değil, bebeğiyle sosyal olarak dışarıda vakit geçiren annelerin de yaşadığı bir problem bu. Bebeğin emzirilme ihtiyacına göre göğüs bölgesinin kolay açılabileceği bir kıyafet seçme zorunluluğu…

Kısacası hamilelik döneminden başlayan giyim problemi, emzirme süresine bağlı olarak yaklaşık 3 yıl kadar bir dönem boyunca devam ediyor. Bu nedenle her iki dönemde birden kullanılabilecek emzirme özellikli kıyafetlerle yolculuğumuza başlıyoruz. Bu keyifli olacağını düşündüğümüz yolculuğun ilk durağında, ilerleyen sayfalarda, sizleri bekliyor olacağız.

 

 

Peki Biz Kimiz?

Orta yaşlarımıza gelene kadar aktif olarak kurumsal hayatta çalışmış olan; ancak birbirimizden bağımsız olarak, kısa dönemler şeklinde, birkaç kez girişimciliğin keyfine varmış iki taze anneyiz. Ruhumuza işlemiş olan bu keyfi daha da keyifli hale getirmeye karar vererek; taze annelere ve anne adaylarına şıklıklarından ödün vermeyerek rahat edebilecekleri bir kıyafet koleksiyonu yaratmak için yola çıktık.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan, kurumsal hayatta belirli basamakları tırmanmış bir anne ile büyük şirketlerde mali işler müdürlüğü pozisyonunda görev yapmış bu iki kadının amacı, annelik serüvenini tecrübe etmekte olan hemcinslerinin en azından kıyafet konusundaki sıkıntılarını biraz gidermektir.

Vizyonumuz
Anne olmak zor ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk. Vizyonumuz, annelerin bu yolculuğunda onlara eşlik etmek, yaşadığı zorluklardan bir bölümüne çözüm getirmek ve özellikle doğum sonrası çalışmaya devam etmeyi seçen annelerin tercihlerine uygun çözümler sunarak uluslararası bir marka olmaktır.

Misyonumuz
Hamile ve özellikle de emziren anneler için oldukça az bulunan ve şıklıktan epey uzak modellere alternatif olarak; hem çalışan anne adaylarının/annelerin hem de sosyalliğini ön planda tutan ev hanımlarının bu özel dönemlerindeki dış giyim gereksinimlerini şık, konforlu, fonksiyonel, tasarım ürünü kıyafetlerle karşılayabilmek.

 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ//KOLAY İADE//KARGO BEDAVA